Polemic

Skupina Polemic pochází ze Slovenska a původně vznikla kolem roku 1998. V současnosti je tato skupina velmi populární a uznávaná, neboť se zaměřuje na dva hudební jamajské styly a to na ska a reggae. Oba dva hudební žánry jsou velmi rytmické.

Tato slovenská skupina koncertovala nejen v České republice, ale i v Anglii, Chorvatsku, Itálii, Německu, Maďarsku, Polsku či ve Švýcarsku. Na koncertní šňůře slaví pokaždé obrovský úspěch, neboť přináší stále něco nové a originálního. Původně odehrála přibližně šedesát až osmdesát koncertů ročně, ale v současnosti vystupuje mnohem více.

Členové skupiny Polemic prošli řadou skvělých kapel. Společně hráli jak songy kapely SKA-P, Persiana Jones, tak i The Real McKenzies apod. Jejich hudba je dosti pestrá, neboť ve svém hudebním stylu využívají nejen latinských prvků, ale i jazzu. Jsou značně nápadití a velmi dobře sehraní. Píší si i vlastní texty a tvoří si sami aranžmá.

V nedávné době skupina Polemic oslavila dvacetileté výročí svého založení. S odstupem času je vidět na kapele jak hudebně vyzrála, tak se i synchronizovala. Postupem času se zdokonalila na tolik, že dnes hraje pomalé i rychlé skladby.

Polemic vydal několik následujících alb. První album „Do SKA“ obsahuje patnáct písniček, jako je např. You can get it, Mesto, Do ska, Trapný den, Sponzorovaný, Raba Ryba apod. V druhém albu „YahMan“ je třináct písní a můžete slyšet kupříkladu slavnou skladbu Hurikán, Slnko v sieti, Ona je také, Příběh, Domino atd. Třetí jejich album „Gangster-SKA“ bylo vydáno v roce 2000 a mělo třináct písní, jako např. Noc, Leto, Tu som, Dubout, Koplikovaná, Farebná, Stroj času apod.

O dva roky později skupina nahrála album „Nelám si s tím hlavu“. Zde zazněly písně, jako např. Živel, Nádherný svět. Za tři roky nato natočila skupina album „Nenudin“ a to se skladbami Blázni, Jazzy, Tráva apod. V roce 2008 připravila skupina pro fanoušky nové album s názvem „Best Of 1988–2008“, kde se objevují staré hity.

V každém případě si tuto hudební kapelu nenechte ujít, neboť jejich jamajské melodie v každém rozproudí krev a navodí jedinečnou atmosféru.

Rubriky