Členové kapely

Skupina Polemic prodělala řadu podstatných změn, které se dotýkaly především samotného obsazení. Už v roce 1994 skupina přibrala čtyři nové hudebníky. Poté byla složena z osmi mužů a dvou žen. Přibližně v roce 1997 opouští skupinu Polemic klávesista Braňo Stančík. O rok později odchází také trombonista Tomáš Földeš a zástupu je ho mladší Ján Lauko. Posléze odchází Naďa Ďurecová na mateřskou dovolenou. O rok nato skupinu opouští bubeník Martin Latkózcyh a saxofonistka Gabriela Lachkovičová. V roce 2003 bylo v kapele deset členů. Načež skupina připrala novou zpěvačku Veroniku Dubajovou neboli „Niky“. Ke změnám došlo ještě i v roce 2005, kdy kytarista a současně zpěvák Marek Határ si vzal volno. Zároveň odešli další dva členové a to zpěvačka „Niky“ a klávesista Janko Lauko.

V současné době má kapela Polemic osm členů a tvoří ji tito pánové. Ľubomír Horák přezdívaný „Lubo“, který hraje v kapele na trombon a narodil se na západním Slovensku. Je stále svobodný. Vystudoval hudební školu ĽŠU na Myjavě, konzervatoř a VŠMU v Bratislavě. V Současné době také pracuje na ZUŠ, kde učí děti hrát na různé dechové nástroje.

Peter Huraj neboli „Pepe“ hraje na saxofon. Je členem skupiny od začátku devadesátých let. Od útlých dětských let se věnuje hudbě. Nejprve se učil hrát na flétnu, poté se orientuje na klarinet a kytaru. Zakládá svoji první skupinu. Hraje různé hudební styly, jako např. punk, country, funky atd. Dnes však neustále účinkuje se svoji kapelou Polemic.

Peter Šandor, kterému se neřekne jinak než „Ras Píter“ hraje na klávesy a pochází z Bratislavy. Vystudoval konzervatoř v Bratislavě. Poté studoval hru na klavír na Vídeňské univerzitě u prof. P. Eflera. Dnes navštěvuje VŠMU v Bratislavě a učí se u prof. Černecké a prof. Perglera.

Dále je zde trumpetista Peter Opet neboli „Petko“ a bubeník Andrej Juráš přezdívaný „Šefko“, basista Miroslav Baričič neboli „Mireček“. Peter Opet má za sebou sedm roků Lidové školy umění. Andrej Juraš vystudoval bratislavskou Státní konzervatoř a účinkoval v několika skupinách.

Braňo Bajza přezdívaný „Bajza“ obstarává kytaru a zpěv. Poslední člen skupiny je kytarista Michal Novácky neboli „Mickey Mouse“, který vystudoval hudební-dramatický obor v Bratislavě. Sám se učil hrát na kytaru.

Rubriky