Historie kapely Polemic

Začátkem devadesátých let začíná skupina Polemic pořádat koncerty v Bratislavě a blízkém okolí. V té době vydává svoji první demo nahrávku. Během roku 1993 vyráží na zahraniční turné, které se nejprve uskutečňuje v Praze a poté i v Polsku. Posléze nahrává i další demo nahrávky, které se prodávají na jejich koncertech. Získává první jedinečné uznání a to na programu RTG-TIP slovenské televize. V roce 1995 navštívila Německo a zde odehrála několik koncertů. Poté vystupovala na českém území a to nejen v Rokycanech, ale i v Praze, Karlových Varech či Plzni. O rok později zařazuje vydavatelství Musika jejich píseň Baba-Ryba mezi „Hity léta ‚ 96“.

Od roku 1997 začala jejich hudební kariéra prudce vstoupat a to zejména díky proslulému albu „Do SKA“, které vyšlo téhož roku. Slovenská rádia neustále pouštěla tyto jejich písně „Město a Do ska“, což se projevilo zejména na povědomí. Skupina Polemic začala být známější a populárnější. Postupně si získala nejen příznivce, obdivovatele, ale i fanoušky, kteří obdivovali tenhle styl hudby.

V roce 1998 odjíždí někteří členové Polemicu na ostrov Jamajka, kde se nechávají inspirovat tamější kulturou, tancem, hudbou ska a reggae a zdejší poklidnou karibskou atmosférou. Poté vzniká promo singl s novou písní Slnko v sieti, který obsahuje speciální taneční remixy.

V průběhu dalších let pořádá skupina nespočet koncertů, jak samotných tak i ve spolupráci s ostatními vynikajícími kapelami například The Selecter, Orobians, Persian Jones, The Slackers, The Skatalites či Rico Rodriguez apod. Vystupuje na nejrůznějších festivalech, jako je např. Sázavafest, Klikk fest, Barbakan, Hodokvas, Beerfest, Rock for People, Hodokvas, Bielawa, Back to the Roots atd. Některá jejich hudební vystoupení byla beznadějně vyprodána a to kupříkladu v klubu Roxy, Rock Café či Palác Akropolis.

Dokonce skupina Polemic byla nominovaná na Cenu ZAI 1997 a to v kategorii Objev roku či na Cenu ZAI 1999 v kategorii Skupina roku a Obal roku.

V průběhu dalších několika let obdržela skupina Polemic řadu ocenění, jako např. Skokan roku 99, Aurel 2002 atd. Neustále však vydává nová znamenitá alba, jako např. Yahman, Gangster-Ska, Nenudin, Nelám si s tím hlavu, Best OF 1998–2008.

Rubriky